فروشگاه دکتر خوش رج مهمترین نکته در زیبایی - دکتر خوش رج
دکی کالا و دکتر خوش رج
فروشگاه محصولات دکتر خوش رج

مهمترین نکته در زیبایی

0

گاهی اگر آگاهی داشته باشیم با رعایت چند نکته اساسی میتوانیم پوست خود را از گزند هر گونه بیماری مثل اگزما و جوش و .. در امان داریم این مقاله کوتاه نکته اساسی و خاصی را برای شما بازگو میکند.

پوست اسیدی بهتر است یا پوست خنثی یا قلیایی؟

سابقا اگزما را نتیجه بیماریهای کبدی می دانستند و چون این بیماری معمولا اواخر زمسنان عود می کرد و در تابستان از بین می رفت این طور تعبیر می کردند که چون میوه کم است و غذاها عموما ویتامین کم دارند این بیماری ایجاد می شوند.

اکنون به واسطه پیشرفتهای که در حمل و نقل شده در زمستان نیز میوهای چهارفصل یافت م یشوند، و عده زیادی می توانند از آن استفاده نمایند. با این حال باز هم بیماری اگزما در آن اشخاص دیده می شود.

حال علت چیست؟

 دانشمندان متوجه شدند بیماری اگزما نتیجه قلیایی شدنه پوست بدن می باشد و چون در زمستان بدن کمتر عرق می کند و ترشی پوست کم می شود این مرض پیدا می شود و چون تابستان فرا می رسد و عرق زیاد شده و پوست بدن را اسیدی می نماید این بیماری بهبود پیدا می کند و به کبد و ویتامینها ارتباطی ندارد. زیر بغل و کشاله ران و زیر سینه های بانوان به علت تبخیر نشدن عرق لذا اسیدی نمی شود و قلیایی می ماند و روی این اصل است که در این قسمتها ی بدن اگزما بیشتر است و میکروبها در این نقاط بهتر میتوانند نفوذ نمایند. افرادی که با شویندهای قلیایی سرکار دارند بیشتر از افراد معمولی دچار اگزمای پوستی می شوند.

۱۳-درمان-خانگی-اگزما-که-معجزه-می_کند-۱
۱۳-درمان-خانگی-اگزما-که-معجزه-می_کند-۱

بیشتر بدانید: درمان قطعی و کامل اگزما به صورت کاملا گیاهی

جوش و غرور نیز نتیجه قلیایی شدن پوستهای چرب است زیرا در اثر چربی زیاد منافذ دفع عرق بسته شده و پوست اسیدی نمی شود و در نتیجه میکروبها نفوذ کرده جوش و غرور رو ایجاد می کنند.

بو داشتن زیر بغل و پا ها و حتی ناحیه تناسلی به علت کم شدن اسیدیته پوست آن نواحیست. در قدیم در موقع دوخت لباس زیر بغل را باز می دوختند تا عرق خشک شده و حالت اسیدی به خود بگیرید این اسید مانع رشد میکروبها در نتیجه بدن و در نتیجه  به زودی بدن بو بد نمی گرفت.

شستشوی زیاد با صابونهای قلیایی ، اسیدیته پوست را از بین می برد. جالب است بدانید برای اسیدی شدن پوست بعد از استحمام حداقل ۶ ساعت زمان نیاز است.

نتیجه این میشود که تا حد امکان پوست خود را اسیدی نگه دارید.

بازدیدها: 205

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

شروع گفتگو
سلام من مشاور آنلاین هستم در خدمتتونم
با سلام چطور میتونم کمکتون کنم؟