فروشگاه دکتر خوش رج می خواهم پوستی زیبا داشته باشم - دکتر خوش رج
دکی کالا و دکتر خوش رج
فروشگاه محصولات دکتر خوش رج

می خواهم پوستی زیبا داشته باشم

0

پوست عضوی از بدن است و در عین حال یکی از پیچیده ترین دستگاه ها نیز می باشد. زیرا با بسیاری از سیستم‌ها و دستگاه‌های دیگر بدن در ارتباط است.

کار اصلی پوست پوشانیدن سراسر بدن و حفاظت از اعضا و جوارح بدن در برابر آسیب‌ها و استرس های خارجی نظیر؛ عفونت ها ، بیماری ها ،نور آفتاب ، باد و باران می باشد. پوست، همچنین سهم عمده‌ای در ظاهر انسان دارد.

پوست چه اعمالی انجام می دهد

پوست ما درست شبیه سد عمل می‌کند و در تماس مستقیم با عوامل زیان بخش نظیر باکتری ها، ویروس ها و مواد حساسیت زا قرار دارد و بدن را از آسیب‌های این مواد در امان نگاه می‌دارد .
پوست به حفظ تعادل درجه حرارت بدن هم کمک می کند. مثلا وقتی در حال ورزش و فعالیت بدنی هستیم برای این که بدنمان خنک شود، پوست عرق میکند. هر روز پوست بدن ما در تماس با عوامل محیطی مانند نور آفتاب ،باد ،گرما و خشکی هوا، هوای سرد، آلودگی هوا، دود سیگار قرار می‌گیرد.
همه این عوامل می توانند به پوست آسیب رسانیده و عملکرد حفاظتی آن را مختل کنند. پوست آیینه سلامتی بدن است. ظاهر پوست شما بیانگر سلامتی جسم شماست وقتی شما سالم هستید پوست شما درخشان و شاداب است.
اگر تغذیه مناسبی ندارید یا تحت فشار و استرس هستید، پوست شما به خوبی این حالات را منعکس می‌کند.
همچنین از آنجا که پوست با سایر دستگاههای بدن در تماس و مبادله است، می‌توان با توجه به ظاهر پوست، به موقع از بروز مشکل در سایر دستگاه های بدن و بروز بیماری در آنها نیز مطلع شد.

چگونه می توان از پوست مراقبت کرد

در اینجا به چند کار ساده که اکثر مردم می توانند برای مراقبت از پوست خود انجام دهند اشاره میکنیم :
اگر پوست شما ‌معمولی و یا خشک است، از کرم های آبرسان و مرطوب کننده و مواد پاک کننده ملایم که موجب خشکی پوست نمی شوند استفاده کنید. با استفاده مرتب از ضدآفتاب با ضریب حفاظتی حداقل ۱۵، پوشیدن لباسهای مناسب و محفوظ، اجتناب از قرار گرفتن زیر آفتاب به مدت زیاد و نیز خودداری از برنزه شدن زیاد پوست ،خود را در برابر ابتلا به سرطان پوست محافظت کنید.
در موقع شستن ظرف ها، باغبانی، کار با مواد شیمیایی، اسیدها و قلیا ها و غیره حتما دستکش به دست کنید .
مراقبت مناسب از پوست باید با مشاوره نیز همراه باشد.

مشکلات پوست و عارضه های آن با افزایش سن تغییر می کند.
با افزایش سن عارضه های مشخصی در پوست که بزرگترین و آشکار ترین اندام بدن است ایجاد میشود .
پوست خشک تر و چروکیده تر شده و لکه ها و ضایعات پدیدار می شوند .
همچنین صدمات وارده به آن نیز دیرتر بهبود بهبود می یابد.
این تغییرات طبیعی و اجتناب ناپذیر و بدون زیان هستند اما برخی دیگر آزاد دهنده یا دردناک هستند.
اما می‌توان از آنها پیشگیری نمود و یا آنها را درمان کرد. بعضی تغییرات دیگر پوست نظیر سرطان های پوست خطرناک هستند و نیازمند توجه پزشکی فوری می‌باشند.

 

دکتر خوش رج و پوست زیبا

چین و چروک پوست

پوست هر چه که پیر تر می شود، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.
رشته های کلاژن و الاستین که خاصیت ارتجاعی پوست را دارند ،ضعیف می‌شوند.
پوست با از دست دادن چربی نازک تر می شود و حالت صاف و بدون ترک خود را از دست می‌دهد همزمان با این تغییرات نیروی جاذبه زمین هم دست به کار شده پوست را به پایین کشیده و سبب افتادگی آن می‌شود.

بیشتر بدانید: درمان چین و چروک  

خوب حالا آیا می توان از ایجاد چین و چروک جلوگیری کرد؟ شدت چروکیدگی پوست عمدتاً بستگی به میزان تماس با نور خورشید، در طول عمر دارد. تابش خورشید علت اصلی پیر شدن پوست است.
چین و چروک پوست همچنین بستگی به چین و چروک پوست والدین هم دارد.
یعنی می‌توان ارثی هم باشد. خوشبختانه بعضی از چروکیدگی ها قابل پیشگیری هستند.
برای جلوگیری از چروکیدگی های ناشی از نور خورشید همیشه از یک کرم ضد آفتاب با درجه محافظت حداقل ۱۵، یک کلاه لبه دار، لباس پوشیده که می‌تواند پوست را از تماس نور خورشید محافظت نماید، استفاده کنید.
هرگز حمام آفتاب نگیرید و در بین ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر در معرض تابش نور خورشید نباشید.
اجتناب از تماس مستقیم با نور آفتاب در هر سنی می تواند مفید باشد و حتی اگر پوست شما در اثر تماس مزمن با نور آفتاب آسیب دیده است،
می توانید با رعایت این موارد از پیشرفت این آسیب ها پیشگیری کنید.

برای درمان چین و چروک پوست چه می‌توان کرد؟

داروهای موثری برای درمان وجود دارد :
اسیدهای میوه ای که شیمیایی نیستند ؛مانند آلفا هیدروکسی اسید ها می تواند آثار مخرب نور خورشید را ترمیم کنند.

چروک هایی که ناشی از حالت های صورت نظیر اخم خنده و غیره می باشند با تزریق مواد پرکننده یا همان بوتاکس به صورت موقت اصلاح می‌شوند. ولی بوتاکس میتواند خود یک عارضه باشد، که ممکن است به خاطر استفاده از مواد تقلبی باعث بدتر شدن عارضه شود.
این درمان‌ها مثل بوتاکس و فیلر و غیره نمی‌توانند جوانی همیشگی پوست را تضمین کنند. اما می‌تواند ظاهر پوست را تا حدودی بهتر کنند چروک های عمیق پوست را نمی‌توان با این موارد اصلاح کرد.

بازدیدها: 85

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 6 =

شروع گفتگو
سلام من مشاور آنلاین هستم در خدمتتونم
با سلام چطور میتونم کمکتون کنم؟